آرامش ایران توافق معصومه ابتکار اخبار سیاست خارجی

آرامش: ایران توافق معصومه ابتکار اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار حوادث فرجام آتش‌زدن شوهر , قصاص

نام زنی که شوهرش را به آتش کشیده و به قتل رسانده هست، در فهرست اعدامیان قرار داده شد و اگر او نتواند رضایت اولیای دم مقتول را جلب کند، به‌زودی به دار آویخته خوا

قصاص؛ فرجام آتش زدن شوهر

عبارات مهم : زندگی

نام زنی که شوهرش را به آتش کشیده و به قتل رسانده هست، در فهرست اعدامیان قرار داده شد و اگر او نتواند رضایت اولیای دم مقتول را جلب کند، به زودی به دار آویخته خواهد شد.

این پرونده بعد از آن گشوده شد که به مأموران پلیس استان فارس خبر دادند مردی در جریان آتش سوزی منزل اش جان باخته هست. مأموران بعد از حضور در محل جسد این مرد را که کاوه نام داشت، به پزشکی قانونی انتقال یافته کردند و آتش نشانان به دستور بازپرس جنایی موظف شدند علت حریق را مشخص کنند.

کارشناسان بعد از بررسی محل اتفاق و جمع آوری ادله مورد نیاز به این نتیجه رسیدند که آتش سوزی عمدی است و فردی با ریختن بنزین در منزل آتش به پا کرده هست. به این ترتیب تحقیقات وارد مرحله ای تازه شد.

فرجام آتش‌زدن شوهر , قصاص

کارآگاهان هنگام تلاش جهت پیداکردن مقصر این اتفاق پی بردند کاوه و همسرش به نام نرگس از مدت ها قبل با هم اختلاف داشتند به همین علت احتمال وقوع جنایت به وسیله نرگس قوت گرفت و این زن بازداشت شد. او در بازجویی ها به جرمش اعتراف کرد و گفت:« من سه ساله بودم که پدرم فوت شد. از آن به بعد زندگی مشکل داشتیم. مادرم در منزل مردم کار می کرد تا بتواند مخارج زندگی ما را تأمین کند. او با همین پول من را به مدرسه فرستاد و بعد از اینکه دیپلم گرفتم در رشته روان شناسی قبول شدم و درس خواندم.

بعد از اینکه لیسانس گرفتم مردان زیادی به خواستگاری ام آمدند تا اینکه بالاخره قبول کردم با کاوه ازدواج کنم، ولی ما از همان اول با هم دچار اختلاف شدیم. علت مهم اش هم این بود که شوهرم خواسته های غیرمنطقی داشت و کارهایی از من می خواست که نمی توانستم انجام بدهم. با وجود اختلافاتی که داشتیم با هم زندگی کردیم و صاحب دو فرزند شدیم. پسرم الان 10 سال دارد و دخترم چهارساله است».

نام زنی که شوهرش را به آتش کشیده و به قتل رسانده هست، در فهرست اعدامیان قرار داده شد و اگر او نتواند رضایت اولیای دم مقتول را جلب کند، به‌زودی به دار آویخته خوا

متهم به قتل افزود: اختلافات من و همسرم ادامه داشت تا اینکه تصمیم گرفتم از او جدا شوم، ولی شوهرم قبول نکرد به همین علت مجبور شدم به زندگی با کاوه ادامه دهم، ولی جهت اینکه او از خواسته های غیرمنطقی اش دست بردارد، به او اجازه دادم با زنی دیگر ازدواج کند. این کار هم فایده ای نداشت و من به شدت اذیت می شدم. کاوه مردی بدرفتار بود که مادر پیرم را هم اذیت می کرد و زندگی را جهت او تلخ کرده بود. همه این اتفاقات باعث شد از دو سال پیش به این فکر بیفتم که شوهرم را بکشم و خودم را از این شرایط خلاص کنم.

نرگس در ادامه اعترافاتش گفت: روز اتفاق هنگامی که شوهرم کنار بخاری خوابیده بود، وقت را جهت اجرای نقشه ام مناسب دیدم و با ریختن بنزین روی او منزل را به آتش کشیدم و خودم فرار کردم. فکر می کردم ماجرا یک اتفاق فرض خواهد شد و کسی متوجه کاری که کرده ام، نمی شود.

این زن بعد از اعتراف به جرمش صحنه قتل را بازسازی کرد. در ادامه پرونده به دادگاه کیفری استان فارس فرستاده شد. اولیای دم مقتول در دادگاه جهت این زن درخواست قصاص کردند و متهم نیز جرمش را پذیرفت. به این ترتیب او به فوت محکوم شد، ولی هنگامی که پرونده به دیوان عالی کشور رفت قضات اعلام کردند حکم صادره ایراد دارد.

فرجام آتش‌زدن شوهر , قصاص

به همین علت نرگس یک بار دیگر پای میز محاکمه رفت و این بار هم تأکید کرد شوهرش را به علت اختلافات خانوادگی به قتل رسانده هست. بعد از آن بود که هیئت قضات جهت تصمیم گیری وارد شور شدند و زن جوان را یک بار دیگر با توجه به درخواست اولیای دم به قصاص محکوم کردند. این بار هنگامی که پرونده روی میز قضات دیوان عالی کشور قرار گرفت، آنها رأی صادره را درست تشخیص دادند و حکم قصاص را تأیید کردند. به این ترتیب نرگس در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.

نام زنی که شوهرش را به آتش کشیده و به قتل رسانده هست، در فهرست اعدامیان قرار داده شد و اگر او نتواند رضایت اولیای دم مقتول را جلب کند، به‌زودی به دار آویخته خوا

شرق

واژه های کلیدی: زندگی | پرونده | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog